Nowe
Flamastry do nabycia w ilościach:
pudełko 6 mazaków
pudełko 12 mazaków
pudełko 24 mazaków
Wymiary:
dł. 140mm, śr. 9mm
Dostępny
Flamaster jest przyrządem do rysowania cechującym się dużą precyzją, jednolitością i intensywnością kreślonych linii, wymagającym przy tym w miarę szybkiego wykonywania ruchów.
Flamastry dozują i przenoszą na papier dokładnie określoną ilość tuszu i posługiwanie się nimi nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, oprócz zamykania skuwki po każdorazowym użyciu, aby zapobiec wysychaniu tuszu, znajdującego sie wewnątrz flamastra.
Flamastry Jovi nadają się do rysowania na wszystkich materiałach, z wyjątkiem tych, które są mocno satynowane lub porowate.
ZALETY
-Tusze wykonane z barwników spożywczych
-Końcówka bardzo mocna i odporna
-Korek bezpieczeństwa
-Skuwka zaciskowa, z otworkiem wentylacyjnym, odporna na deformacje
-Zmywalne zarówno z rąk jak i ubrań
ODBIORCY
Ponieważ wykorzystywane są tusze zmywalne, flamastry Jovi nadają sie dla dzieci powyżej 4 lat
CELE DYDAKTYCZNE
-Poznawanie efektów rysowania flamastrami na różnych powierzchniach
-Obserwacja efektów mieszania tuszu z wodą
-Ćwiczenie kreślenia różnych rodzajów linii
-Rozwijanie koordynacji wzrokowo-manualnej
ZASTOSOWANIE:
-Technika liniowa, w której rysunek powstaje poprzez kreślenie bardzo blisko położonych lub nakładających się linii, tworzących siatki. Tam gdzie odległości pomiędzy liniami będą mniejsze, lub tam gdzie siatka będzie ściślejsza, uzyskamy intensywniejszą barwę.
-Przeświecanie. Na papierze pergaminowym lub bibułce rysujemy jednym kolorem. Po wyschnięciu nakładamy na rysunek inny kolor. Nakładające się kolory dają w rezultacie nową barwę. Przeświecanie kolorów można uzyskać także rysując jednym kolorem po jednej stronie papieru i innym kolorem po drugiej stronie.
-Flamastry i woda. Kolorujemy flamastrem wybrane powierznie. Następnie zamalowujemy rysunek pędzelkiem zamoczonym w wodzie. W ten sposób rozprowadzamy kolor, tworząc łagodne cieniowanie.
-Mieszanie. Jeżeli rysując flamastrami, będziemy zmieniać kolory, nie czekając aż poprzedni kolor wyschnie, spowodujemy, że sąsiadujące kolory wymieszają się, w ten sposób uzyskujemy mieszankę wilgotną.
Możemy też mieszać kolory na sucho, jeżeli jaśniejszym kolorem zamalujemy rysunek wykonany wcześniej ciemniejszym kolorem, uzyskamy nową barwę.
-Punktowanie. Przy pomocy flamastrów Maxi wypełniamy rysunek kolorowymi punkcikami. Efekt mieszania kolorów uzyskuje się poprzez skupienie blisko siebie mniejszej lub większej ilości kolorowych punktów. Ton koloru zmienia się w zależności od skoncentrowania punktów tego koloru w określonej strefie.
Multimedialne zajęcia interaktywne. Produkt przeznaczony na tablicę interaktywną. Ciekawe rozwiązania problemów współczesnej młodzieży.