Jesteś w: Złapmy Lwa. Japońskie szachy dla dzieci w wieku 5-10 lat

Kategorie

Złapmy Lwa. Japońskie szachy dla dzieci w wieku 5-10 lat

Złapmy Lwa. Japońskie szachy dla dzieci w wieku 5-10 lat

Eisys-ZL

Nowe

Złapmy lwa!” to wyjątkowy zestaw opierający się na japońskiej grze Dōbutsu shogi (dosł
„zwierzątkowe szachy”, jap. どうぶつしょうぎ) zaprojektowanej przez zawodową szachistkę
Madokę Kitao oraz graficzkę Maiko Fujitę w celu popularyzacji japońskich szachów i dostosowania ich
do wykorzystania na zajęciach dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
Gra rozwija myślenie logiczne i strategiczne najmłodszych uczniów.

czytaj więcej

Cena:1 341,60 zł

Dostępny

Gra zachowuje wszystkie walory logiki i strategii znanej z europejskich szachów sprowadzając je jednak do niezbędnego minimum czterech figur-zwierzątek dla każdego z dwóch graczy i małej planszy o wymiarach 3 na 4 pola.

Japońska perfekcja zaowocowała grą, której reguły da się wyjaśnić w kilka minut (można też wyświetlić pięknie i zabawnie animowany film z instrukcją). Nie trzeba też pamiętać o możliwych ruchach zwierząt na planszy – są oznaczone dobrze widocznymi na figurach znakami.

Po 3 latach eksperymentalnych wdrożeń prowadzonych we współpracy z autorkami gry przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI oddajemy do użytku w polskich szkołach finalny zestaw przygotowany do wykorzystania na zajęciach nauczania wczesnoszkolnego.
Gra realizuje podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie powszechnego wprowadzenia szachów do szkół podstawowych  nauki programowania w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Główne cechy gry to rozwijanie logicznego i strategicznego myślenia, gra posiada proste reguły i doskonały sposób ich tłumaczenia. Nauka przez zabawę głównie na dywanie klasowym na pewno spodoba się każdemu dziecku. Plusem jest możliwość rozpoczęcia nauki bez umiejętności czytania. Scenariusze zajęć nie stawiają szczególnych wymagań nauczycielowi, nie trzeba posiadać umiejętności informatycznych wystarczy się zapoznać z ich treścią, samemu spróbować gry i już można prowadzić zajęcia.

Zestaw zawiera komplet materiałów dla 25-ciu dzieci.

Pomoce trwałe:  
grę dywanową do zabawy grupowej – mata 1,5 m na 2 m i 8 dużych miękkich poduszek,
12 zestawów stolikowych do gry w parach,
poradnik metodyczny wraz ze scenariuszami zajęć,
ćwiczenia interaktywne na tablicę multimedialną i materiały multimedialne.  

Pomoce jednorazowe:
karty pracy (124 sztuk, 8 wzory),
certyfikaty umiejętności (100 sztuk, 4 wzory),
karty turniejowe z naklejkami (25 sztuk),
przypinki i naklejki – nagrody,
plakat A3 z zasadami gry,
kolorowanki do wykonania własnych zestawów do gry w domu przez dzieci (25 sztuk).

Pomoce jednorazowe, po ich zużyciu, można dokupić w cenie 250 zł (zestaw dla 25-ciu dzieci) http://ipomoce.pl/matematyka-i-liczenie/12146-zlapmy-lwa-od-5-lat-zestaw-dodatkowy-5901214619031.html


Wybierz z naszych promocji

 • 405,60 zł -5% 385,32 zł dostępny
  -5%
  Eduterapeutica

  Niezwykle bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń i gier przeznaczonych do używania na komputerach i tablicach interaktywnych oraz kart do samodzielnej pracy uczniów. Metoda zabawy, gry i ćwiczenia angażującego dzieci sensorycznie i motorycznie zapewnia niewymuszoną motywację i zwiększa skuteczność uczenia się.

  405,60 zł -5% 385,32 zł
  dostępny
 • 301,60 zł -5% 286,52 zł dostępny
  -5%
  Eduterapeutica

  Zestaw kart pracy oraz interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwój kluczowych kompetencji uczniów w edukacji wczesnoszkolnej: · do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych w klasach 1-3 · do zajęć ogólnych w klasach 1.

  301,60 zł -5% 286,52 zł
  dostępny
 • 310,96 zł 260,96 zł W magazynie
  %
  Język polski

  Multimedialne zajęcia interaktywne. Produkt przeznaczony na tablicę interaktywną. Ciekawe rozwiązania problemów współczesnej młodzieży.

  310,96 zł 260,96 zł
  W magazynie
 • 197,60 zł -5% 187,72 zł dostępny
  -5%
  Eduterapeutica

  Niezwykle bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń i gier przeznaczonych do używania na komputerach i tablicach interaktywnych oraz kart do samodzielnej pracy uczniów. Metoda zabawy, gry i ćwiczenia angażującego dzieci sensorycznie

  197,60 zł -5% 187,72 zł
  dostępny
 • 107,02 zł 102,02 zł dostępny
  %
  Weplay

  Plastikowe, kolorowe klocki z pleksi z kartami ułożeń. Są świetną zachętą do układania barwnych kompozycji. Intensywne kolory zapewniają dodatkowo stymulację wzrokową.  

  107,02 zł 102,02 zł
  dostępny