Jesteś w: ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE - POSTAWA I RUCH

Kategorie

ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE - POSTAWA I RUCH

ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE - POSTAWA I RUCH

EDU POST

Nowe

Poradnik z płytą DVD zawierający zestawy ćwiczeń filmowych i animowanych.

Przeznaczony dla:
nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej,
wychowawców w świetlicach,
nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Pozwoli na zaplanowanie skutecznej profilaktyki zdrowotnej w trakcie przerw międzylekcyjnych, w świetlicy szkolnej, na boisku szkolnym, a także w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. 

czytaj więcej

Cena:99,00 zł

Dostępny

Poradnik z płytą DVD zawierający zestawy ćwiczeń filmowych i animowanych.

Przeznaczony dla:

nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej,
wychowawców w świetlicach,
nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Pozwoli na zaplanowanie skutecznej profilaktyki zdrowotnej w trakcie przerw międzylekcyjnych, w świetlicy szkolnej, na boisku szkolnym, a także w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Gry i zabawy ruchowe zawarte na płycie nie tylko podnoszą sprawność fizyczną uczniów, ale i motywują do pracy oraz nauki.

W poradniku znajdują się:
instrukcje metodyczne do prowadzenia zajęć ruchowych,
opisy ćwiczeń dołączonych na płycie DVD.

Na płycie DVD:
zestawy ćwiczeń,
filmy,
filmy animowane.

Poradnik szeroko opisuje rolę aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz wagę ruchu w rozwoju fizycznym ucznia we wczesnym wieku szkolnym. Nauczyciele i wychowawcy dowiedzą się również jakie są zalecenia światowych, europejskich i polskich organizacji zdrowotnych (WHO, Komisja Europejska, Narodowy Program Zdrowia) i jakie metody wychowawcze należy zastosować by je zrealizować, a także znajdą wskazówki metodyczne, uwagi praktyczne oraz przykłady ćwiczeń do wykorzystania w codziennej pracy.

Część praktyczna poradnika i płyty DVD została podzielona na rozdziały, odpowiadające formom organizacji pracy w edukacji wczesnoszkolnej:

AKTYWNOŚĆ W ŚWIETLICY ORAZ W CZASIE WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Dzieci spędzają w szkole do 10 godzin dziennie, nawet połowę tego czasu stanowią zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej. Proponujemy Państwu zestawy ćwiczeń porannych na przebudzenie – przygotowujące dzieci do wytężonej nauki w trakcie zajęć dydaktycznych, ćwiczenia pobudzające i na koncentrację, a także przygotowujące do nauki pisania.

ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE (AKTYWNA PRZERWA)

Ćwiczenia szyi, ramion, tułowia, nóg i oddechowe do wykonywania w trakcie zajęć dydaktycznych w klasie lekcyjnej. Ich celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom znużenia i zmęczenia ucznia w trakcie pracy, korekcja postawy poprzez ruch, odciążenie analizatora wzrokowego i słuchowego oraz kształtowanie trwałego nawyku stosowania aktywnego wypoczynku w czasie pracy umysłowej.

ĆWICZENIA ANTYSTRESOWE I ROZLUŹNIAJĄCE

Stosowanie ćwiczeń rozluźniających eliminuje stres, uspokaja i regeneruje. Odświeża „zużyte” siły i dodaje nowych. W zestawach ćwiczeń znajdziemy trening autogenny Schulza, rytuały tybetańskie i jogę.

GRY I ZABAWY RUCHOWE

Zestaw tradycyjnych, znanych i uwielbianych przez dzieci gier i zabaw, m.in. zabawy ze śpiewem (Stary niedźwiedź, Tancerze), zabawy i gry rzutne (Bombardowanie, Wyścig piłek w tunelu), zabawy i gry orientacyjno-porządkowe (Zagubiony kotek, Wartownik). Niektóre gry można stosować w klasie, czy na korytarzu szkolnym, ale większość najlepiej wykonywać na boisku szkolnym w parku, czy na placu zabaw. Są naturalną drogą zaspokajania potrzeb ruchowych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych, a także środkiem oddziaływań edukacyjnych.

* Filmy w poniższej publikacji pochodzą z programu multimedialnego Eduterapeutica Postawa i Ruch, będącego wyrobem medycznym, który umożliwia wprowadzenie kompleksowego programu profilaktyki i edukacji zdrowotnej.

Wybierz z naszych promocji