Jesteś w: Eduterapeutica Dysleksja

Kategorie

Eduterapeutica Dysleksja

Eduterapeutica Dysleksja

Nowe

Eduterapeutica Dysleksja to multimedialny program do pracy z dziećmi wykazującymi specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, umożliwiający przeprowadzenie oceny gotowości szkolnej oraz oceny ryzyka dysleksji i dyskalkulii. Bogata baza ćwiczeń oraz kart pracy zapewnia nauczycielom i specjalistom materiał do efektywnej i atrakcyjnej terapii ucznia..

czytaj więcej

Cena:1 299,00 zł

- +

Dostępny

Eduterapeutica Dysleksja to multimedialny program do pracy z dziećmi wykazującymi specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, umożliwiający przeprowadzenie oceny gotowości szkolnej oraz oceny ryzyka dysleksji i dyskalkulii. Bogata baza ćwiczeń oraz kart pracy zapewnia nauczycielom i specjalistom materiał do efektywnej i atrakcyjnej terapii ucznia..

Dzięki opiniom i uwagom uzyskanym od użytkowników i konsultantów przygotowaliśmy, nową, ulepszoną wersję programu, zmieniliśmy szatę graficzną serii, a także dodaliśmy autorskie pomoce tradycyjne.

Oszczędzisz czas i zbierzesz potrzebne informacje w jednym miejscu!

Dzięki Aplikacji nauczyciela przeprowadzisz szereg diagnoz, zaplanujesz zajęcia z uczniami wymagającymi wsparcia, zarejestrujesz ich wyniki oraz przeanalizujesz efekty pracy z uczniem. Program współpracuje z e-dziennikiem!

Aplikacja nauczyciela umożliwia także przeprowadzenie: wstępnej diagnozy pedagogicznej z orientacyjną oceną gotowości szkolnej oraz oceny ryzyka dysleksji i dyskalkulii.

Celnie zdiagnozujesz, jakiego wsparcia potrzebują Twoi uczniowie!

Gotowe diagnozy testy diagnostyczne, przygotowane przez zespół specjalistów, pozwalają nauczycielowi lub terapeucie na sprawdzenie:

funkcji językowych,
funkcji wzrokowych,
pamięci,
myślenia.
Wybierzesz atrakcyjne ćwiczenia z gotowej bazy!

Przygotowując moduł z ćwiczeniami, wykorzystaliśmy powszechnie uznaną metodę 18 struktur wyrazowych, która umożliwia pogłębienie umiejętności analizy i syntezy wyrazów. Jest to metoda przeznaczona do jednoczesnego ćwiczenia czytania i pisania na tym samym materiale leksykalnym, w oparciu o uaktywnianie analizatorów: wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno-ruchowego. Dzięki temu w krótkim czasie Twoi uczniowie z ryzykiem dysleksji lub zdiagnozowaną dysleksją rozwojową mają szansę opanować umiejętności:

koncentracji uwagi,
sylabizowania i budowania zdań,
czytania i pisania,
pisania poprawnego ortograficznie.
Ćwiczenia przygotowane zostały w kilku wersjach, o różnych stopniach trudności, co zapewnia możliwość ich dostosowania do wieku i poziomu umiejętności, a także wykorzystywania w kolejnych etapach zajęć.

Program zawiera:
16 interaktywnych ćwiczeń diagnostycznych
436 terapeutycznych ćwiczeń interaktywnych
22 ćwiczenia filmowe
15 interaktywnych gier i zabaw
219 kart pracy

Nowe opakowanie programu Eduterapeutica Dysleksja w odnowionej szacie graficznej zawiera:

płytę DVD-ROM z nową wersją programu,
poradnik metodyczny z instrukcją instalacji i obsługi,
wydrukowany komplet kart pracy – aż 184 karty!,
komplet kolorowych naklejek,
zestaw nowych, autorskich pomocy tradycyjnych – Bingo literowe, Alfabet oraz Rozsypanki sylabowe.

Wymagania sprzętowe

System operacyjny Windows XP (32-bitowy) lub Vista/7/8 (32- i 64-bitowy).

Minimalne wymagania sprzętowe dla wersji jednostanowiskowej (niezależnie od instalowanego modułu):

1GB pamięci RAM
miejsce na dysku twardym (HDD) do 2,6 GB (w zależności od instalowanych modułów)
rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024px x 768px
karta dźwiękowa
napęd DVD - niezbędny tylko w czasie instalacji

Eduterapeutica Dysleksja uznana została za wyrób medyczny. W związku z powyższym spełnia ona m. in. wymagania europejskiej Dyrektywy dla Wyrobów Medycznych 93/42/EEC oraz odpowiadającej jej polskiej normy PN-EN ISO 13485:2012.

Wybierz z naszych promocji